Kraštiečių šventė Padauguvoje

Į tradicinę Padauguvos kraštiečių šventę „Kelelis veda vėl namo...“ rinkosi ne tik esami, buvę gyventojai, giminės ir draugai. Į šventę atvyko ir svečių: Kauno rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Antanas Nesteckis su žmona Nijole, Ariogalos literatų klubo „Atgaiva“ poetai Rita ir Antanas Kišonai, Vilkijos kultūros centro direktorė Laima Borovaja, Batniavos laisvalaikio salės akordionistų kvartetas (vad. Regina Aleknienė), Liučiūnų laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Griežlė“ (vad. Viktoras Štilpa), Vilkijos kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Skrajūnė“ (vad. Loreta Maliukevičienė), Liučiūnų laisvalaikio salės rankdarbių klubo „Kraitė“ klubo narės (vad. Elena Tarolienė Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, Ona Pranukevičienė.

Šventinę programą pradėjo Padauguvos laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis (vad. Alvydas Furmonas) bei Reginos Zakarevičienės ir Laimos Jatautienės duetas (vad. Alvydas Furmonas). Svečiams palinkėjus gero oro, nuoširdaus bendravimo, gero laiko ir šventės tąsos dar ne vienerius metus, buvo apdovanoti vyriausi Padauguvos kaimo gyventojai: Adelė Poškevičienė, Irena Cilišauskienė ir jauniausi gyventojai - Emilis Kalinauskas ir Emilis Rimas. Nuostabią eilių ir akordeonų muziką dovanojo Ariogalos literatų klubo „Atgaiva“ poetai Rita ir Antanas Kišonai, Padubysio Palėda bei Batniavos laisvalaikio salės akordionistų kvartetas (vad. Regina Aleknienė). Pasveikinus gimtadienius ir jubiliejus šventusius kraštiečius, apdovanojus Adelės Poškevičienės, Veronikos Kirelienės, Janinos ir Kęstučio Grigelevičių gražiausias sodybas, dainų ir eilių pynę pynė Liučiūnų laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Griežlė“ (vad. Viktoras Štilpa). Vadovas Viktoras Štilpa ne tik parašė eilių posmus, skirtus kiekvienai dainai, bet ir sukūrė dainoms žodžius bei muziką. Sveikinimai skambėjo ir mūsų krašto jaunimui, siekiantiems mokslo aukštumų – Mantui Gudžiui ir Karolinai Kukcinavičiūtei, už pagalbą rengiant šventę – Astai Poderienei ir Jūratei Povilionienei, Rasitai Rudzevičiūtei, Kamilei Kavaliauskaitei, Tautvydui Antanaičiui, Livetai Budzeikaitei, Silvijai Budzeikaitei, Miglei Vitkauskaitei. Renginį vedė Rūta Rudžianskaitė-Kvaraciejienė ir Jurgita Grajauskaitė, šventės rėmėjams – Kauno rajono savivaldybei, AB „Vilkijos ūkiui“ ir jo vadovui Česlovui Tallat-Kelpšai, Vilkijos kultūros centrui, Padauguvos laisvalaikio salei, Padauguvos bendruomenės centrui, Vilkijos apylinkių seniūnijai.

Nuostabus Andželos Mickutės ir Arvydo Ruželės duetas susirinkusius kvietė dainuoti ir šokti. Klasikos kūriniai ir šlagerių dainos skambėjo viena po kitos ir laikas skriejo nepastebimai... Kol seneliai ir tėveliai klausėsi koncertinės programos, mažieji šventės dalyviai įvairiomis technikomis piešė guašu, flomasteriais bei pieštukais, dalyvavo užduočių konkursuose bei gerai laiką leido su linksmosios mergaitės personažu. Su vaikučiais kartu dirbo Rasita Rudzevičiūtė ir Kamilė Kavaliauskaitė. Rankos taiklumą krepšinio baudų, tritaškio ir metimo nuo aikštės vidurio rungtyse galėjo išbandyti nuo mažiausio šventės iki vyriausio dalyvio. Šioms rungtims vadovavo Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro treneris Tautvydas Antanaitis su pagalbininke Migle Vitkauskaite. Šventės metu vyko Angelinos Mikalauskaitės-Petrauskienės tapybos darbų paroda, Liučiūnų laisvalaikio salės rankdarbių klubo „Kraitė“ (vad. Elena Tarolienė) ir Padauguvos laisvalaikio salės rankdarbių klubo „Bičiulis“ (vad. Bronislava Rudžianskienė) parodos, lauko prekyba, loterija.
Straipsnis - Padauguvos laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė Bronislava Rudžianskienė, nuotraukos - Valda Rudžianskaitė

© PigiosSvetaines.lt