mt_ignore:rajono
mt_ignore:apylinkių
 
 
 
 

Žolinių šventė Saulėtekiuose
Žolinės 2015

 

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą. Juk svarbiausi lauko darbai jau nudirbti, todėl reikia padėkoti Žemei už dosnumą, už derlių ir grožį, už puikius metus. O kad toji padėka būtų visuotinė, raginama metus visus darbus, susitikti su giminėmis, kaimynais, bičiuliais ir pasidalinti pilnatvės džiaugsmu. Labai gražiai apie Žolines yra pasakęs šviesaus atminimo Tėvas Stanislovas: „Žolinės yra Žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas atneša rezultatų, jo sodas subrandina vaisių, miškai atveria savo gėrybių kraites ir atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė“.

Saulėtekiuose Žolinių šventė rengiama jau ketvirtus metus. Tradicija tapo susiburti buvusios mokyklos parkelyje, po senaisiais medžiais sustatyti stalus, suolus, sueiti būrin ir pabūti visiems kartu, pasilinksminti, pasišnekučiuoti, padainuoti, pasišokti, pasivaišinti. Po šventų mišių Vilkijos šv. Jurgio parapijos bažnyčioje kraštiečiai rinkosi senosios mokyklos kieme. Šventės vedančiosios pakviesti, Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas ir Saulėtekio krašto bendruomenės centro pirmininkė Laima Borovaja pasveikino visus ir paskelbė šventės pradžią. Šventės dalyviai buvo pakviesti nemokamai naudotis batutu, dalyvauti loterijoje, įvairiose sportinėse rungtyse, kurias organizavo ir vykdė bendruomenės centro nariai. Šventės vedančioji supažindino su Žolinių šventės tradicijomis. Prieš sceną buvo eksponuojamos žolinių puokštės.

Koncertą visiems gerai žinoma daina ,,Giminės“ pradėjo Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas. Jį scenoje keitė kiti dainininkai ir šokėjai: Klausučių (Jurbarko r.) moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Meilės Džiaugienės, Vilkijos kultūros centro linijinių šokių kolektyvas ,,Skrajūnė“, vadovaujamos Loretos Maliukevičienės, Liučiūnų laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Viktoro Štilpos, Padauguvos laisvalaikio salės moterų duetas, vadovaujamas Jono Šalčiaus, Kristinos Kriščiūnienės ir Viktoro Štilpos duetas, solistė Gražina Semiochinienė. Po koncerto buvo išrinkta gražiausia Žolinių puokštė. Gražiausios Žolinių puokštės nominacija atiteko Liučiūnų laisvalaikio salės darbuotojos Elenos Tarolienės sukomponuotai puokštei. Prizais ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti visų eksponuotų puokščių autoriai.

Už nuoširdų ir ilgametį darbą dėkota bendruomenės narei bibliotekininkei Laimai Grudzinskienei, už paramą ir labdarą bendruomenės nariams dėkota ponui Francui Bešui. Padėkos ir dovanėlės įteiktos koncertavusiems saviveiklininkams, apdovanoti geriausiai šventėje pasirodę sportininkai. Šventė baigėsi įspūdingais fejerverkais.

Šventės dalyviai, organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, kurie piniginėmis lėšomis ir dovanomis padėjo organizuojant šią gražią šventę.

Saulėtekio BC informacija

Žolinės 2015Žolinės 2015Žolinės 2015Žolinės 2015
Žolinės 2015Žolinės 2015Žolinės 2015Žolinės 2015
Žolinės 2015Žolinės 2015Žolinės 2015 


 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas