mt_ignore:rajono
mt_ignore:apylinkių
 
 
 
 

 
Valstybės diena 2011
Sausio 13 Padauguvoje
Kauno raj. 55-metis

Genocido minėjimas
Kovo 11-oji PadauguvojePopietė A. A. J. Marcinkevičiui atminti Padauguvos kultūros centre


AnsamblisŠiltą pavasarišką balandžio 21 dienos popietę Padauguvos kultūros centras ir Asociacija Padauguvos kaimo bendruomenės centras pakvietė visus į muzikinę - literatūrinę kompoziciją ,,Metai be Justino Marcinkevičiaus“.
Atvykusius svečius iš Ariogalos ir besirenkančius padauguviečius grojamais maršais pasitiko Padauguvos kultūros centro kapela (vad. J.Šalčius).

Ariogalos literatų klubo ,,Atgaiva“ vadovas A.Kišonas popietę pradėjo poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu „Ašara Dievo aky“, po kurio salėje nuskambėjo ir paties poeto Justino Marcinkevičiaus balsas – „Tai gražiai mane augino laukas, pieva, kelias, upė“... Šiuos šviesaus atminimo poeto žodžius susirinkusieji klausėsi atsistoję, o kai kurie ir su ašara akyse. Literatūrinę– muzikinę kompoziciją ,,Metai be Justino Marcinkevičiaus” susirinkusiems skaitomomis poeto eilėmis padovanojo Ariogalos literatų klubas ,,Atgaiva“ (vad. A.Kišonas), o dainomis Ariogalos liaudies muzikos ansamblis „Versmė“ (vad. Ariogalos miesto seniūnė R. Aleksiejienė).

Poeto kūybos paklausyti į Padauguvos kultūros centro salę susirinko tikri poezijos mylėtojai, kurie klausėsi vieno iš garsiausių – Lietuvos dainiumi, sąžine, dvasiniu tautos vadu – vadinamo poeto eilių. Padauguviečiai kartu su Ariogalos liaudies muzikos ansamblio „Versmė“ nariais sudainavo ne vieną dainą, kurios žodžius parašė A.A. Justino Marcinkevičius.Marcinkevičiui atminti

Renginiui pasibaigus, šiltą padėkos žodį tarė Padauguvos kultūros centro direktorė B. Rudžianskienė ir bendruomenės centro pirmininkė R. Rudžianskaitė – Kvaraciejienė, kurios pakvietė svečius iš Ariogalos trumpam pabendrauti prie kavos puodelio ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. Ariogališkiai dėkojo kultūros centro direktorei, bendruomenės pirmininkei ir bibliotekos vedėjai už šiltą, nuoširdų bendravimą ir sakė, laukiantys svečiuose, pratęsti užsimezgusio bendradarbiavimo žiedų.
Deja, svečiai ilgai užsibūti Padauguvoje negalėjo, nes jų jau laukė Čekiškės kultūros centro direktorė E. Tarolienė ir čekiškiečiai.

2012 04 23 Padauguva

Metai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino Marcinkevičiaus
Metai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino MarcinkevičiausMetai be Justino Marcinkevičiaus
Metai be Justino Marcinkevičiaus   2011
 
Permainingas liepos dangus nesutrukdė Vilkijos apylinkių seniūnijos žmonėms gausiai rinktis į šventę, skirtą Valstybės dienai paminėti. Tai tradicinė mūsų krašto šventė, kurią kaip ir kasmet organizavo Vilkijos apylinkių seniūnija kartu su Saulėtekio Antano Mackevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomene.
Renginys prasidėjo sportinėmis varžybomis. Mokyklos sporto aikštyne netrūko emocijų. Krepšinio turnyre 3x3 atkakliai kovėsi net aštuonios komandos iš Saulėtekių, Daugėliškių, Vilkijos ir Padauguvos. Jaunimas varžėsi baudų mėtymo rungtyje, traukė virvę, kilnojo svarmenis.
Po varžybų šventė tęsėsi mokyklos ,,Atminties“ parko skverelyje. Seniūnijos bendruomenės nario Virginijaus Ausmano skaitomi posmai, istorijos detalės tarsi nukėlė visus į anuos 1253-uosius metus, kuomet buvo karūnuotas Lietuvos valdovas Mindaugas.
Į sceną vieni kitus keisdami lipo gausus būrys dainininkų ir šokėjų. Smagu buvo matyti dainuojančius ir gitaromis grojančius Saulėtekio Antano Mackevičiaus pagrindinės mokyklos moksleivius, Kulautuvos vidurinės mokyklos kolektyvo ,,Judesys“ jaunąsias šokėjas. Gražiomis dainomis širdis virpino Daugėliškių moterų vokalinis duetas. Na, o Čekiškės kultūros centro tautinių šokių kolektyvas ,,Volungė“ šoko net ir lietui lyjant... Smagu buvo matyti šokėjų gretose energingai besisukantį mokyklos direktorių Julių Tovtkevičių, solo traukiantį mūsų apylinkių seniūnijos seniūną Arūną Bačiūną.
Šventės metu buvo apdovanoti gražiausių seniūnijos sodybų šeimininkai. Gražiausios seniūnijos sodybos nominacija atiteko Saulėtekių kaimo gyventojams F. ir L. Makauskams. Padėkos raštai už puoselėjamą grožį įteikti Akuotų kaimo gyventojams M. ir A. Mejarams, Zauniškių kaimo gyventojams V. ir G. Aleknoms. Už gražiai tvarkomą, prižiūrimą ir puoselėjamą aplinką seniūnijos padėkos raštu apdovanota Saulėtekio Antano Mackevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė.
Seniūnijos bendruomenės narys, sporto veteranas Laimis Makauskas įteikė prizus geriausiems seniūnijos sportininkams.
Šventės kulminacija – laužo uždegimas ir visų susirinkusiųjų darniai prie plazdenančios laužo liepsnos sugiedotas Lietuvos valstybės himnas.
Šventė tęsėsi. Aidėjo dainos, šokio ritmu vėl sukosi poros, vieni su kitais bendravome draugų, kaimynų, svečių, pažįstamų rate, o plazdenančio laužo liepsnos tarsi skelbė visos mūsų bendruomenės vienybę, norą būti visiems kartu ir puoselėti garbingą šalies praeitį.
 
Vijolė Stanislovaitienė
Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011
Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011
Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011
Valstybės dienos minėjimas 2011Valstybės dienos minėjimas 2011  
Į pradžią .... spauskite →

„Atmintis gyva, nes liudija“
 
Padauguvos kultūros centras ir Asociacija Padauguvos kaimo bendruomenės centras sausio 13 d. 8.00 val. Kiekviename savo įstaigos lange uždegė atminimo žvakes ir taip prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, bei pagerbė prieš 20 metų žuvusius už Lietuvos laisvę“. Prie akcijos prisidėjo ir individuali Ričardo Vitkaus įmonė, Padauguvos gyventojai.

Padauguvos bibliotekoje buvo surengta paroda skirta sausio 13 –sios įvykiams paminėti.
16.00 val. bibliotekos vedėja Regina Jarienė kvietė visus į Padauguvos kultūros centro salę, į literatūrinę kompoziciją " Širdy uždekim jiems žvakelę".
Renginio pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, tylos minute pagerbtos sausio 13 –ios aukos. Sausio įvykius prisiminė bibliotekininkė R. Jarienė. Apie kiekvieną žuvusįjį papasakojo Paulina Petrauskaitė ir Simona Markauskaitė. Gražiausius posmus Laisvės gynėjams skyrė moterų klubo ,,Viskas viename“ dalyvė Vaida Pociuvienė. Prie renginio organizavimo prisidėjo ir meno vadovas Jonas Šalčius. Taip padauguviečiai 20 –jį kartą pagerbia už šalies laisvę 1991-ųjų sausį žuvusiųjų atminimą. Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną.
 
Padauguvos kultūros centro direktorė
Sausio 13 PadauguvojeSausio 13 PadauguvojeSausio 13 PadauguvojeSausio 13 Padauguvoje
Sausio 13 PadauguvojeSausio 13 PadauguvojeSausio 13 Padauguvoje Medalių teikimas
Medalis už nuopelnus
Apdovanojimo akimirkosSpalio 23 d. Lietuvos žemės ūkio universitete buvo surengtas Kauno rajono įkūrimo 55-mečio paminėjimas. Šventėje Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas už nuopelnus sveikino musu rajono zmones.Apdovanoti trys Vilkijos krašto žmonės.

Alfonsas Augustinavičius- Garbės ženklu už nuopelnus medicinos srityje, Elena Nevedonskienė ir Arūnas Astrauskas - Kauno rajono savivaldybės mero padėkomis.

Už nuopelnusAlfonsas Augustinavičius vadovaujantis Vilkijos PSPC daugiau kaip 40 mA. Augustinavičius ir Kauno r. meras V. Makūnasetų. Jo energijos ir ryžto užteko ne tik puikiai vadovauti gydymo centrui. Jo iniciatyva prie senosios ligoninės buvo pastatytas priestatas, iškilo nauja poliklinika, įrengtas prie ligoninės liftas ir t.t.. A. Augustinavičius aktyviai dalyvauja Vilkijos bendruomenės gyvenime. Be jo neapsieina joks renginys, minėjimas . Tai pilnas energijos, gerbiamas, aktyvus tiek Vilkijos miesto, tiek apylinkių seniūnijų bendruomenių žmogus.

Elena Nevedonskienė yra Purviškių kaimo seniūnaitė, bendruomenės centro "Kadagynas" pirmininkė. Ji aktyviai dalyvauja ne tik rajono , seniūnijos organizuojamuose renginiuose, bet ir pati rengia projektus, rengia šventes kaimo bendruomenei, prisideda prie to krašto vaikų ir jaunimo ugdymo. 2006 metais jos iniciatyva Purviškiuose įrengtas skulptūrų parkelis.

Arūnas Astrauskas - buvęs ilgametis Saulėtekio mokyklos direktorius, vadovavęs 36 metus (nuo 1964-2000 metų).Kauno rajono VVG narys, bendruomenės centro "Atmintis" pirmininkas. Prie mokylos įkūręs "Atminties" parką šio krašto įžymiems žmonėms.

Vis šie žmones visada stengiasi pritraukti bendruomenę gražiems darbams, aktyvina ją, patys nuolat rodydami pavyzdį. Visada aktyviai dalyvauja įvairiose talkose, sodina medžius, puoselėja aplinką.
 
 
į pradžią.....spauskite →


Genocido diena

 
 
Seniūnas padeda gėlių ant genocido aukų paminklo Rugsėjo 23-oji žydų genocido diena. Ta proga Vilkijos apylinkių seniūnija, atstovaujama seniūno Arūno Bačiūno ir pavaduotojos Aldonos Ausmanienės, kartu su Saulėtekio A. Mackevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniais, direktoriumi Julium Tovtkevičium, pavaduotoja Laimute Vereckiene ir istorijos mokytoja Maryte Šlapikiene aplankė žydų holokausto kapus, esančius Pakarklės miške, Jaučakių kaime. Istorijos mokytoja mokiniams ir susirinkusiems papasakojo apie Minėjimo dalyviai tylos minute pagerbia aukų atminimą1941 metų įvykius, apie vokiškųjų fašistų vykdomą agresiją žydų atžvilgiu. Ji pažymėjo apie žiaurius žydų tautos sunaikinimus visos Lietuvos teritorijoje ir būtent šiame Jaučakių kaimo miške. Seniūnas papasakojo vietinių Jaučakių kaimo gyventojų pasakojimus apie išgyventus baisius vaizdus toje vietoje, kur buvo nestoru žemės sluoksniu užkasti žydų bendruomenės nariai, tarp jų moterys ir vaikai. Visi susirinkusieji, su mokiniais priešakyje, apėjo garbės ratą apie masinę kapavietę, uždegė žvakutes, padėjo gėles ant paminklo žuvusiems.

 Tu dainom apdainuota

Š. m. kovo 10 dieną, Padauguvos kultūros centre šventiškai buvo paminėta Susirinkusie.jpgKovo 11 –ji. Ta diena, kai 1990 m. Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suvenerių galių vykdymas, ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.
Į šventę atvyko svečiai iš Ringaudų, Batniavos kultūros centrų, Saulėtekio A.Mackevičiaus mokyklos, dalyvavo Daugėliškių bendruomenės narė A. Ausmanienė, Vilkijos apylinkių seniūnas A. Bačiūnas su žmona.
Renginį pradėjo kultūros centro skaitovė J.Grajauskaitė. Sveikinimo žodį tarė Vilkijos apylinkių seniūnas. Jis visiems čia susirinkusiems palinkėjo geros nuotaikos, gražios šventės.
Šventinio renginio programą pradėti buvo patikėta Padauguvos kaimo Padauguvos vaikaiSaulėtekio A. Mackevičiaus mokyklos jaunimasvaikučiams, kurie gražiausius posmus skyrė Lietuvai. Juos pakeitė svečiai iš Ringaudų kultūros centro – tai folkloro ansamblis ,,Ringauda‘‘ (vad.M. Pečiulis). Gražiomis jaunatviškomis dainomis susirinkusius linksmino Saulėtekio A.Mackevičiaus mokyklos jaunimas (vad. R. Serafinaitė). Taip pat nuo jų neatsiliko Batniavos kultūros centro direktorė R.Aleknienė. Renginio metu muzikiniai Ringaudų kultūros centro ansamblis kūriniai liejosi vienas paskui kitą. Šventinę programą baigėPadauguvos klubas dar visai neseniai įsikūręs Padauguvos moterų klubas ,,Viskas viename‘‘ (vad. J.Grigelevičienė).
Pasibaigus koncertui, Vilkijos apylinkių seniūnas ir pavaduotoja dėkojo visiems dalyvavusiems koncerte, įteikė padėkos raštus bei gėles Ringaudų kultūros centro folkloro ansambliui ir Padauguvos kultūros centrui.
Renginio metu buvo galima apžiūrėti A. Vaitiekūnienės ir J. Grigelevičienės rankdarbių parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 20-čiui. Po koncerto visus pavakaroti pakvietė kultūros centro direktorė B. Rudžianskienė, bibliotekininkė R. Jarienė ir asociacijos Padauguvos kaimo bendruomenės centro pirmininkė R. Rudžianskaitė-Kvaraciejienė. Vakaronės metu liaudiškų žaidimų mokė Ringaudų kultūros centro folkloro dalyviai, jų vadovas ir direktorė D. Petkuvienė.
Renginį rėmė Vilkijos apylinkių seniūnija ir Padauguvos moterų klubas. Ačiū Jiems.
Pasibaigus šventei, dalyviai dalijosi ispūdžiais, gera nuotaika bei šiltu žodžiu.
 
Padauguvos kultūros centro vokalinio ansamblio narė J.Meškėnienė
Nuotraukų autorė: Z. Grajauskienė
 
 
 


 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas