mt_ignore:rajono
mt_ignore:apylinkių
 
 
 
 


Knygos “Prikelk iš sapno” pristatymas

Knygos pristatymas

Palikti visus rūpesčius ir blogą nuotaiką namuose, pamiršti laiko egzistavimą ir pasinerti į lyrikos kupiną atmosferą, rugsėjo 14 d. vakarą Vilkijos apylinkių ir miestelio gyventojams ir svečiams leido poetės Vijolės Stanislovaitienės knygos ,,Prikelk iš sapno‘‘ pristatymas, vykęs Vilkijos kultūros centro salėje.

Tai pirmasis autorės ,,kūdikis‘‘, išėjęs į visuomenę ir vis dar kvepiantis spaustuvės dažais. ,,Kiekvienas mano eilėraštis yra išgyventas. Tai džiaugsme, tai kančioj, tai liūdesy, tai euforijoj. Ir tiesiog į knygutė sudėjau tai kas man brangiausia‘‘, - teigė V. Stanislovaitienė.

Lyrikos kupiną vakarą pradėjo muzika, užpildžiusi ramybe žiūrovų širdis. Visos pristatymo metu atliktos dainos - tai V. Stanislovaitienės eilės gitaros akordų skambesy. Džiugino tai, kad poetė neslėpė dar vieno talento ir drauge su kitomis muzikantėmis pasinėrė į garsų pasaulį.

Vėliau buvo pristatoma trumpa autorės biografija. ,,Kurti pradėjo dar besimokydama mokykloje. Iš pradžių jos eilės buvo nedrąsūs jauno žmogaus apmąstymai ir išgyvenimai. O su metais atėjo branda ne tik į Vijolės gyvenimą, bet ir į kūrybą‘‘, - kalbėjo renginio vedėja. Vilkijos vaikų ir jaunimo teatro ,,Vizija‘‘ narės, skaitydamos knygos ,,Prikelk iš sapno‘‘ eilėraščius, perteikė visas emocijas, kurias autorei teko patirti, taip žiūrovai lengviau pasinėrė į poezijos gilumą.

,,Man labai džiugu už Vijolę. Mokyklos bendruomenėje turėjau galimybę išgirsti jos kūrybą. Ir tikrai jos poezija mums visiems yra labai artima, tokia šilta, paprasta, kasdieniška ir kaimiška. Ne tik sau darai šventę, bet ir mums visiems, leidai pamiršti savo kasdieninį gyvenimą, valandai, dviem pamiršome televizorių, vaikai pamiršo kompiuterius. Jei ne tu, mes šiandien būtume prapuolę savo kasdienybėje‘‘,- kalbėjo Saulėtekio Antano Mickevičiaus pagrindinės mokyklos, kurioje dirba poetė, direktorius Julius Tovtkevičius.

Nuoširdžius sveikinimus V. Stanislovaitienė gavo ir nuo Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, kurios perdavė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė : ,,Dažnai klausiame, ko gi reikia, kad žmogus būtų laimingas? Ir visada galvojame, kad žmogui svarbiausia yra šeima, darbas ir be abejo saugumas dėl savo ateities. Bet kartais galvojame, ko gi reikia, kad žmogaus širdis džiaugtųsi? Ir tada susimąstome. Reikia, kad turėtume mėgstamą užsiėmimą, kad visos mūsų svajonės išsipildytų. Ir šiandien ,manau, Vijolės širdis džiaugiasi, nes išsipildė jos kūrybinė svajonė- išleista pirma kūrybinė poezijos knyga. Kauno rajonas visada džiaugiasi talentingais, darbščiais žmonėmis ,todėl Kauno rajono mero Valerijaus Makūno vardu, noriu jus pasveikinti šiuo nuostabiu kūrybiniu laimėjimu, džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie svajonės išsipildymo ir tikimės, kad tai bus ne paskutinė knyga. Sveikiname!‘‘, - kalbėjo R. Popovienė.

Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, džiaugiasi, kad niūrių, piktų ir savo namuose užsidariusių žmonių tarpe yra asmuo, kuris ne vien turi poeto gyslelę, bet ir moka savo kūrybą pateikti aplinkiniams. ,,Noriu pasveikinti tave, Vijole, su šiuo dideliu laimėjimu, išleidus pirmąją knygą, ir palinkėti tos neišblėstančios kūrybinės energijos, kad išleistum dar daugiau knygų. Žinok, kad mes visi visada būsime su tavim‘‘,- poetę nuoširdžiai sveikino A. Bačiūnas.

Šeima nepamiršo Vijolės ir didžiavosi jos pasiekimais. ,,Labai džiaugiuosi ,kad tavo kūryba neliko dūlėti stalčiuose, o išvydo dienos šviesą, atrado naujus namus. Linkiu, kad ta kūrybinė ugnelė, rusenanti tavyje, niekada neužgestų ir kad tu, kaip ir anksčiau, pabudusi naktį bėgtum ieškoti lapo ir tušinuko, kad užrašytum galbūt susapnuotas eiles ir jas prikeltum iš sapno, kaip prikėlei šitą knygą‘‘,- kalbėjo poetės sesuo.

Pristatymo pabaigoje knygos autorė dėkojo gausiai susirinkusiems žiūrovams, pati poetė tokio žmonių skaičiaus nesitikėjo. ,,Kad ši knyga išvystų dienos šviesą, reikėjo spyrio į gerą vietą, tik tuomet viskas pradėjo po truputį rutuliotis. Už tą spyrį dėkoju gerbiamam mūsų seniūnui Arūnui Bačiūnui‘‘,- teigė V. Stanislovaitienė. Į tokią padėka Vilkijos apylinkių seniūnas atsakė, jog spirti nesunku, tik reikia žinoti, kur įspirti.

Padėkos, sveikinimai, šypsenos ir gėlės pynėsi tarpusavyje. Poezijai to reikia, ji gyvena žmonių emocijomis. Pasibaigus renginiui, vilkijiečiai jautėsi tarsi prikelti iš sapno.
Brigita Fedorčak


Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“

 

Gruodžio 28 – ąją į šventinį poilsio vakarą, „Tie metai tarsi upės“ visus pakvietė Padauguvos kultūros centro darbuotojai ir Asociacijos Padauguvos kaimo bendruomenės centras nariai. Į šventinį vakarą atvyko ir svečių – Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas su žmona Vilma, Garliavos sporto centro direktorius Marius Norvaiša, Lapių kultūros centro direktorė Neringa Norvaišienė, Pilates instruktorė Aušra Bacvinkaitė ir individualios įmonės savininkai Irena ir Ričardas Vitkai.

Tavydienė ValentinaŠventės metu Padauguvos kaimo bendruomenės centro narė Valentina Tarvydienė pasidžiaugė baigtu įgyvendinti Padauguvos kaimo bendruomenės centro pirmuoju inicijuotu projektu „Sveikos gyvensenos propagavimas Padauguvos ir Antalkių kaimų bendruomenėse“, kuris finansuojamas Kauno rajono savivaldybės 2011 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Šio projekto partneriai – Kauno rajono Padauguvos kultūros centras ir Antalkių kaimo bendruomenės centras. Projekto dalyviams išklausiusiems paskaitas ir lankiusiems praktinius Pilates užsiėmimus buvo įteikti pažymėjimai, padėkos ir Pilates pratimų atmintinės. Pilates instruktorė Aušra Bacvinkaitė džiaugėsi, kad padauguviečiai aktyviai lankė Pilates teorinę paskaitą ir praktinius Pilates užsiėmimus. Padauguvos kaimo bendruomenės centro nariai padėkojo Kauno rajono SBĮ visuomenės sveikatos biuro specialistėms, Pilates instruktorei Aušrai Bacvinkaitei, o už suteiktą galimybę daugiau dėmesio skirti savo sveikatai Padauguvos kaimo bendruomenės centro pirmininkei Rūtai Rudžianskaitei-Kvaraciejienei.

Pasidžiaugus įgyvendintu sveikatos projektu, bendruomenės centro narė Jurgita Grajauskaitė pakvietė Skambėjo dainospasidžiaugti dar vienu baigtu įgyvendinti bendruomenės centro projektu – Sceninių drabužių įsigijimas bendruomenės meno mėgėjų kolektyvams, kurio tikslas kaimo bendruomenių materialinės techninės bazės sukūrimas. Projektas finansuotas pagal Paramos kaimo bendruomenių veiklai remti teikimo taisykles, projekto vertė – 24 tūkst. litų. Projekto rezultatus pristatė Padauguvos kaimo bendruomenės kapela (vad. Jonas Šalčius) ir Padauguvos bendruomenės centro kolektyvas „TrysŠventės akimirka bobutės ir kombainas“ (vad. J. Grajauskaitė). Kapela atliko dainas ir instrumentinius kūrinius, tarp skambėjusių kūrinių buvo ir daina „Beržas tėviškėje“ (žodžiai nežinomo autoriaus), kuriai muziką sukūrė šventinio poilsio vakaro svečias Marius Norvaiša, kuriam dėkodamos kapelos narės įteikė gėlių. Didžiulę juoko puokštę kiekvienam susirinkusiam padovanojo Padauguvos bendruomenės centro kolektyvas „Trys bobutės ir kombainas“, kurios palinkėjo kuo daugiau gražių akimirkų, šiltų žodžių ir laimės.

Šventės metu taip pat koncertavo Padauguvos kultūros centro vokalinės – estradinės grupės nariai (vad. Jonas Šalčius) Dainius Tarvydas ir Laima Jatautienė, grojo Padauguvos kultūros centro estradinė – instrumentinė grupė (vad. Jonas Šalčius), Padauguvos bibliotekos ir kultūros centro klubas „Viskas viename“ (vad. J. Grigelevičienė). Kultūros centro direktorė visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams įteikė dovanėles.

Susirinkusiems muzikinius kūrinius atliko ir svečiai – Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas ir Garliavos sporto centro direktorius Marius Norvaiša, linkėdami gerų ateinančių metų. Visus šokti ir dainuoti kvietė Padauguvos kultūros centro vokalinės – estradinės grupės nariai, šokius keitė prie stalo traukiamos dainos. Buvo taip gera ir šilta, kad susirinkusieji net nepastebėjo, kaip greitai prabėgo vakaras ir atėjo laikas skirtis. Pasidalinę šilumą bei gerumu, padėkoję vieni kitiems padauguviečiai ir svečiai skirstėsi namo.

Informaciją parengė Zofija Grajauskienė, bendruomenės narė

Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“
Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“Gerumu ir šiluma alsuojantis šventinis poilsio vakaras „Tie metai tarsi upės“ Minėjimas 2011

Holokausto aukoms atminti 2011 01 272011-01-27 Saulėtekio Antano Mackevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas holokausto aukoms atminti.
Renginyje dalyvavo Kauno medicinos universiteto profesorius istorikas Aleksandras Vitkus, istorikas-gidas Chaimas Bargmanas, Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, Vilkijos PPC direktorius Adolfas Augustinavičius, „Atminties“ bendruomenės pirmininkas Arūnas Astrauskas.
Grupė 8-9 klasių kraštotyros ir Jaunųjų ateitininkų burelio mokyklos mokinių lydimi direktoriaus J. Tovkevičiaus, istorijos mokytojos M. Šlapikienės nuvyko į Vilkijos apylinkių seniūnijoje esantį Pakarklės mišką, masinio žydų žudynių vietą.
Pakarklės miške 1941 m. rugpjūčio 28 d. vyko masinės Vilkijos geto žydų žudymas. Į Vilkijos getą žydai buvo atgabenti iš Čekiškės, Seredžiaus, Veliuonos, Lekėčių. Čia buvo nužudyta ~ 3500 žydų ( duomenys yra tikslinami).
Mokiniams buvo priminta tragiška šios vietovės istorija, uždegtos žvakelės, padėta gėlių holokausto aukoms atminti.
Mokykloje svečiai buvo supažindinti su foto nuotraukų paroda, skirta holokaustui Kauno rajone.
Informatikos kabinete svečiams ir mokiniams istorijos mokytoja M. Šlapikienė vedė istorijos pamoką, skirtą žydų tautos genocidui.
Savo mintimis apie tragišką žydų tautos likimą antrojo pasaulinio karo metais pasidalijo mūsų svečiai, istorikas - gidas Chaimas Bargmanas ir Aleksandras Vitkus, kurie domisi žydų tautos istorija, renka medžiagą apie Žemaitijos žydus, ruošiasi išleisti knygą.
Vilkijos apylinkių seniūnas A. Bačiūnas, Vilkijos PSPC direktorius A. Augustinavičius palinkėjo mokiniams neužmiršti tragiškos praeities, rinkti kraštotyrinę medžiagą, domėtis savo krašto istorija.
Istorijos mokytoja metodininkė M. Šlapikienė
Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011
Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011Minėjimas holokausto aukoms atminti 2011 

 
Kauno rajono skyriaus socialdemokratai rugpjūčio 27 - 28 dienomis surengė dviračių žygį, skirtą Kauno rajono 55-mečiui paminėti.
Sudarytas dviračių žygio maršrutas. Pirma diena: rugpjūčio 27 d. (penktadienis). Maršrutas: Mastaičiai - Zapyškis - Kačerginė (30 km.). Antra diena: rugpjūčio 28 d. (šeštadienis). Maršrutas: Kačerginė - Zapyškis - Pavilkijys - Vilkija - Daugėliškiai - Vilkija - Padauguva - Raudondvaris (60 km.).
Antrą dieną žygio dalyviai užsuko į Daugėliškių kaimo šventę, po to Vilkijos žemės ūkio mokykloje tiesiogiai stebėjo Pasaulio krepšinio čempionato rungtynes LIETUVA - NAUJOJI ZELANDIJA. Vėliau Kauno rajono skyriaus socialdemokratai atvyko į Padauguvą susitikti su Padauguvos kaimo bendruomene. Pabendravę su padauguviečiais socialdemokratai pakvietė visus į Raudondvario dvarą Gyčio Paškevičiaus ir grupės "Kvinta" koncertą.
Padauguvos kultūros centro ir bendruomenės informacija
Rūta Rudžianskaitė-Kvaraciejienė, bendruomenės pirmininkė.


Dviračių žygio dalyviai atvyko į PadauguvąDviračių žygio dalyviai atvyko į PadauguvąDviračių žygio dalyviai atvyko į PadauguvąDviračių žygio dalyviai atvyko į Padauguvą
Dviračių žygio dalyviai atvyko į PadauguvąDviračių žygio dalyviai atvyko į Padauguvą   
  • Šių metų balandžio mėn. Kauno r. VVG įgyvendindama projektą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonės veiklos sritis, veiklos projekto potencialiems teikėjams ir vykdytojams organizavo kelionę i Prancūziją. Kelionės metu buvo sudarytos sąlygos projektų autoriams susipažinti su Prancūzijos LEADER projektais, pasisemti žinių ir įgudžių. Pirmąjį rugsėjo šeštadienį kelionės dalyviai ir Kauno r. VVG nariai panoro susitikti R.ir E. Zalensų kaimo turizmo sodyboje.
  • Nuoširdžiausi sveikinimai skambėjo Kauno r. VVG projekto koordinatoriai Jolantai Marijai Malinauskaitei jubiliejaus proga.
  • Susitikimo metu skambėjo prancūziška muzika. Turėjome galimybę pasižiūrėti video filmą, ragauti įvairių rūšių prancūziškų patiekalų.

     Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus
     Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus Prancūzų viešnagė pas Zalencus

Saulėtekio A. Mackevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko darbuotojų susitikimas.Į kurį atvyko daugelį metų išdirbusios mokytojos Vitalija Medaikienė, Janina Gaidelienė, Algimantas Marcinkevičius ir k.t.
Ilgametis mokyklos direktorius Arūnas Astrauskas, buvusi direktorė Irena Pikauskienė ir Julius Toftkevičius mokyklos parke pasodino ąžuoliuką.
- Į pradžią....spauskite -

 


Spauskite į pradžią....
 
 
  
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas